Jump to content
Old-Gaming Romania
Guest Guest guest user
Existing user? Sign In  

Sign In

Sign Up
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Stefan

Nicusor Dan, despre alianţa Ponta-Negoiţă: Şansele mele cresc/ Ce spune despre posibila candidatura a lui Traian Băsescu

Recommended Posts

Nicuşor Dan, susţinut de PNL şi USR pentru Primăria Capitalei, consideră să şansele sale pentru obţinerea mandatului de primar general cresc după anunţarea alianţei dintre partidele lui Victor Ponta şi Robert Negoiţă.

Nicuşor Dan, despre alianţa Ponta-Negoiţă: Şansele mele cresc/ Ce spune despre posibila candidatura a lui Traian Băsescu

„În ceea ce priveşte candidatura la Primăria Generală, în ipoteza în care nu se va ajunge la o alianţă între această alianţă deja formată şi PSD, evident, candidatul acestei alianţe între partidul lui Victor Ponta şi partidul lui Robert Negoiţă va lua cele mai multe voturi de pe partea stângă. Pentru mine, esenţial este că există peste 60% dintre bucureşteni care spun că oraşul merge într-o direcţie greşită, e esenţial că peste 60% dintre bucureşteni şi categoria e cumva aceeaşi, spun că votează partidele de dreapta”, a declarat la RFI Nicuşor Dan.

Candidatul susţinut de PNL şi USR la Primărie crede că şansele sale de a fi ales primar cresc, dacă ruptura dintre PSD şi alianţa dintre Victor Ponta şi Robert Negoiţă se confirmă: ”Dacă această ruptură între PSD şi aceste două partide reprezentate de Victor Ponta şi Robert Negoiţă se confirmă, sigur că da, şansele mele cresc, însă esenţială este relaţia cu electoratul, care spune în acest moment că vrea să mă voteze, asta este miza campaniei mele”

1595527862197.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this