Jump to content
Sign in to follow this  
vKg

[CS] Comenzi esentiale

Recommended Posts

M-am gandit sa fac o "scoala de admini" pentru cei care nu stiu comenzile, sunt la inceput, etc..

amx_slap nume - dai slap, o "palma" unui jucator

amx_slay nume - omori un jucator

amx_nick nume numenou - schimbi numele unui jucator cu reclama/injurii etc.

amx_kick nume motiv - dai un jucator afara, nu e neeaparat sa pui un motiv - se da kick daca e afk si e serverul plin etc.

amx_gag nume timp motiv - dai gag unui jucator, nu mai poate sa vorbeasca pentru timpul respectiv, se da pentru injurii de obicei, 10 minute.

amx_banip nume timp motiv -  se da ban direct pe IP, daca jucatorul e pe server.

amx_addban nume ip/steamid timp motiv - se da ban pe ip/steamid daca jucatorul a iesit de pe server, ii aflii IP-ul cu amx_last.

amx_last - vezi ip/steamid jucatorilor iesiti de pe server.

amx_showip - vezi ip/steamid jucatorilor online pe server

amx_votemapmenu - se deschide un meniu in partea stanga cu mapele de pe server, se selecteaza mapele si se apasa tasta 8 pentru start vot, o sa fac un topic cu cateva poze, pentru a invata mai bine - se lasa mapa iesita la vot pana se termina runda si se schimba cu amx_map!

amx_map nume harta - se schimba mapa, dupa vot!

amx_ss nume - faci poze unui jucator pentru a vedea daca are wall.

amx_ct / amx_t / amx_spec nume - muti un jucatori la echipa CT/T sau la Spectatori.

O sa mai adaug aici daca am sarit o comanda, cele de cvar cine ajunge sa aiba acces la ele, sigur o sa le stie...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...